1. Jak się mogę skontaktować z Państwem? Jak się mogę dowiedzieć o wolne miejsce lub zarezerwować pobyt dla mojego zwierzaka? Dlaczego nie znajduję numeru telefonu na stronie?
Pierwszą formą kontaktu jest wypełnienie formularza rezerwacji/zapytania o wolne miejsce. W odpowiedzi otrzymają Państwo informację, czy dysponujemy miejscem dla Państwa pupila w podanym terminie wraz z wyceną pobytu. W stopce maila znajdą Państwo również kontakt telefoniczny do nas. Będziemy mogli wtedy omówić szczegóły lub umówić się na spotkanie zapoznawcze z Hotelikiem, aby łatwiej było Państwu podjąć decyzję o pozostawieniu swojego pupila pod naszą opieką. Nie udostępniamy numeru telefonu na stronie, gdyż nie jesteśmy w stanie odpowiadać telefonicznie o dostępności miejsc, natomiast informacje jak wygląda opieka w naszym hoteliku nad zwierzęciem staramy się umieścić możliwie szczegółowo na naszej stronie. Kontakt telefoniczny otrzymają Państwo po wypełnieniu formularza rezerwacji. Wtedy chętnie odpowiemy na wszystkie pytania lub umówimy się na spotkanie. Formularz rezerwacji/ zapytania o wolne miejsce nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług. Jest wstępem do rozmowy, abyśmy wiedzieli jakie mają Państwo potrzeby i czy możemy zaoferować opiekę nad pupilem w oczekiwanym terminie. Kolejne etapy potwierdzenia rezerwacji dokonujemy również mailowo ( niezależnie od spotkania). W przypadku niepotwierdzenia chęci rezerwacji miejsca w ciągu 3 dni, rezerwacja jest anulowana i miejsce przypada innym oczekującym. W mailu potwierdzającym rezerwację otrzymują Państwo z załączniku również umowę. Nie pobieramy zaliczek na pobyt, pobyt pupila zawsze można odwołać, prosimy tylko wtedy o informację najlepiej również mailem w ciągu korespondencji. Za usługę rozliczamy się gotówką przy odbiorze pupila. Odpowiedz na zapytanie jest udzielana mailem w ciągu 24 godzin. Rezerwacji nie można dokonać z dnia na dzień, minimum wymagane jest 2 dniowe wyprzedzenie. W okresie wakacji , świąt pobyt pupila w hoteliku musimy planować z dużym wyprzedzeniem, gdyż mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki wszystkim chętnym. 2. Wyjeżdżam do pracy - czy mogę zostawić psa na dłuższy okres czasu np. 2 miesiące?
Niestety nie przyjmujemy psów na okresy dłuższe niż 4 tygodnie (np. wyjazdy do pracy), gdyż zbyt dużo takich zwierząt zostało u nas na zawsze. Jeśli nie mamy szans na zabranie pupila ze sobą, to lepiej odpowiedzialnie szukać mu nowego domu zawczasu. Ważna jest psychika psa, a nie emocje właściciela.
3. Nigdy nie zostawiałam psa w hotelu. Jak to wygląda?
Właściciel wybiera opcję zakwaterowania dla swojego pupila: tańsze boksy zewnętrzne z własnym wybiegiem (opcja1) lub domek lux , czyli pokój urządzony jak dla człowieka z wyjściem na własny wybieg , w okresie jesienno - zimowym ogrzewana (opcja 2). Szczegóły oferty zostały opisane odpowiednio w zakładce PSY i KOTY.
Zachęcamy do wcześniejszej wizyty z psem i zapoznania go z nowym miejscem. Prosimy jednak zawsze o wcześniejsze umówienie się na tego typu spotkanie (kontakt do siebie mamy po wypełnieniu formularza rezerwacji / zapytania o miejsce). Spotkanie nie jest przez nas wymagane, ale często pomaga właścicielowi zostawiającemu pierwszy raz zwierzę w hoteliku na podjęcie decyzji , czy chce skorzystać z naszych usług.
Staramy się, aby psy miały jak najwięcej swobody i korzystały ze wspólnych zabaw np. z naszymi spokojnymi psami-rezydentami. Oczywiście nie zawsze charakter psa pozwala na wspólne zabawy lub sam pies, np. ze względu na wiek, nie przepada za psimi zabawami Jeśli pies jest konfliktowy lub bojaźliwy do innych wtedy korzysta z przestrzeni samodzielnie (na zmianę z innymi psami, gdy te są zamknięte) Chodzi także na długie spacery, jako rekompensatę wspólnych zabaw z psami. Większość psów jednak ceni sobie psie towarzystwo i lubi wspólne gonitwy, ale wszystko jest rozpatrywane indywidualnie, kto kogo lubi i z kim może się bawić - wszystko odbywa się pod nadzorem. Psy mają zapewniony kontakt z człowiekiem, ale też przebywają same w swoich miejscach zakwaterowania np. w nocy. Teren jest dobrze ogrodzony, monitorowany i dozorowany. Posiadamy podgląd online na cały teren 24 h/dobę, tak więc nawet w przypadku naszej nieobecności mamy kontrolę nad tym, co czynią podopieczni - czy np. śpią w nocy w swoich pokojach. Karmienie psów odbywa się wg wskazań właściciela - niektóre 1 raz dziennie inne 2 razy, a młode psy 3 razy dziennie. W razie konieczności podawane są także leki wg przekazanych zaleceń, tak aby nie przerywać toczącego się procesu leczenia Właściciel otrzymuje wiadomości jak się miewa jego pupil wraz ze zdjęciem drogą mms czy email.
4. Jak psy znoszą noc, będąc w tym czasie same?
To dość częsta obawa właścicieli. Otóż psy w nocy po prostu śpią. Największe emocje panują w ciągu dnia szczególnie w momencie pojawienia się w hoteliku nowego gościa. Psy szybko wdrażają się w rytm dnia panujący w hoteliku. Tutaj najwięcej dzieje w ciągu dnia - psy mają ciągły kontakt z człowiekiem. Jest to często odwrócenie domowych proporcji, gdzie w ciągu dni, pies czeka na właściciela, gdy ten np. wróci z pracy. W naszym hoteliku zwierzęta są na pierwszym miejscu i często mają więcej kontaktu nakierowanego na nich, niż w swoim codziennym życiu w domu. Staramy się aby psy miały jak najbardziej domowe i swobodne warunki pobytu. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że nie jest to hotel domowy i zwierzęta pozostają też same w swoich domkach bądź kojcach z wybiegami ( 1 kwatera dla jednego psa lub psów jednego właściciela)
5. Czy psy tęsknią?
To zależy od charakteru psa. Generalnie psy znoszą dobrze rozłąkę (trudniej jest właścicielom) , szczególnie te które lubią kontakt z innymi psami. Często właściciele są zaskoczeni, że ich pies biega z innymi psami i nie ma konfliktów. Ta dobra socjalizacja i kontakt ze swoim gatunkiem ucisza żal rozłąki. Oczywiście pierwsze chwile bywają trudne, ale szybko pies zaczyna nas traktować jak swojego człowieka i chodzi za nami, zaprasza do pieszczot. Dla psów bardziej wycofanych dobrze robią długie spacery - wtedy nawiązujemy wspólne relacje. Bywają oczywiście ekstremalnie wierne kundelki, ale i one dają się przekonać tylko potrzebują więcej czasu. Są też i psy które z hoteliku nie chcą wychodzić tak im się podobało bycie w stadzie i szalone psie zabawy, tak że później im w domu smutno samym. Wiele stałych klientów chętnie kolejny raz wraca do hoteliku z merdającym ogonem. Wszystko zależy od charakteru i od tego jak np. pies sam zostaje w domu i czy w ogóle jest do tego przyzwyczajony.
6. Czy pies się na mnie obrazi lub nie będzie miał traumy czy będzie jadł?
Nasz hotelik to nie schronisko, ale też nie hotel domowy. Gwarantujemy jednak, że nikt traumy nie będzie miał, ale z pewnością się ucieszy z powrotu właściciela. Może czasem mniej wylewnie niż by właściciel tego chciał:) Warto przed pierwszym zostawieniem psa w hoteliku umówić się, jeśli jest taka możliwość, na spotkanie zapoznawcze, obwąchanie terenu , oswojenie się z miejscem. Pies czuje się bezpieczniej jak go zostawiamy w dniu przywozu do hoteliku, choć nie każdy pies tego potrzebuje. Bywają psy niejadki. Wtedy polecam właścicielom, aby zaopatrzyli psa w ulubioną karmę. Gdy np. pies niechętnie je w domu samą suchą karmę to w hoteliku też będzie problem. Warto wtedy dać mu też dobrą mięsną puszkę np Animonda Gran Carno lub tańsze paszteciki Winston z Rosmanna - tez lubiane. Z psami niejadkami siedzę, czasem karmię z ręki, po prostu jak z dzieckiem:) Dodam jeśli trzeba coś pysznego od siebie w gratisie. Jeszcze nikt nie schudł podczas pobytu w hoteliku.
7. Czy wyżywienie jest w cenie pobytu?
Nie , opcja wyżywienia hoteliku jest płatna dodatkowo (jest w cenniku od 5 do 8 zł za dobę). Zalecamy jednak, żeby właściciel zapewnił wyżywienie dla swojego pupila we własnym zakresie - to co ma sprawdzone, że pies chętnie je i dobrze toleruje pokarmowo. Karm jest bardzo dużo na rynku, nie każdy pies może wszystko jeść, każda zmiana diety nie powinna być nagła. Zmiana miejsca i do tego zmiana karmy w jednym momencie nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście bywają psy wszystko jedzące, nie uczulone na nic ani nie reagujące biegunką na zmianę karmy, których właściciele wybierają opcję wyżywienia hoteliku. TO już decyzja właścicieli. Polecamy zdecydowanie swoją karmę , raz żeby nie podrażać pobytu i żeby nie było wiele zmian. Najlepiej jest np. podzielić w woreczki jedzenie na porcje l dać worek i miarkę wyznaczającą pojedynczą porcję. Szczegóły uzgadniamy przy przekazaniu psa.
8. Czy dać psu zabawki , posłanie itd.
Z doświadczenia obserwujemy, że swoimi zabawkami średnio psy się interesują . Tutaj jest tyle nowych bodźców i np. nowych zabawek ,że te znane idą w kąt a mogą się i zgubić. Posłania też nie trzeba, chyba że legowisko w domu pies używa regularnie i jest dla niego ważne. Lepiej dać mu kocyk, bo łatwiej później go wyprać, gdyż pies mając swobodne wyjście na dwór wszystko od łap zabrudzi. Zarówno kojce zewnętrzne jak i domki lux mają legowiska, kocyki, więc pies ma co wybrać, a jak zniszczy to na nasz koszt:)
9. Jak koty znoszą pobyt w hoteliku?
Jak kot zniesie pobyt to zależy w 100% od jego charakteru. Mamy na to mały wpływ, gdyż nie przekonamy kota do siebie np. spacerem jak u psów czy smakołykiem. Są koty które od razu ruszają na zwiedzanie pokoju, obcierają się o nas i są chętne do kontaktu z człowiekiem, a są też takie które się zaszyją w kartonie żeby nikt ich nie widział. Takim kotom trzeba dać po prostu czas, dużo rożnych skrytek i uszanować ich charakter. Koty bardziej płochliwe przełamują się po 2 dniach i zaczynają korzystać w pełni z pokoju, a koty ciekawskie od razu są wszędzie. Jak to z Państwa kotem będzie, to już Państwo wiedzą najlepiej. Warto, żeby kot miał swoją kuwetę i rodzaj piasku, aby miał swój akcent zapachowy. Wyżywienie też zalecamy swoje, bo koty to są zazwyczaj wybredne (wiemy po swoich 6 kotach w domu) i potrafią zaprotestować jak nie mają tego co im smakuje. Koty w 99% przebywają wspólnie w pomieszczeniu z balkonem, opcję izolacji z swoim boksie stosuje się w naprawdę niezbędnych przypadkach. Koty cenią sobie wolność i każdy wybiera sobie sam swoje ulubione miejsce. Koci hotel jest przestronny, z mnóstwem kocich skrytek i drapaków, więc każdy kot jest w stanie znaleźć ulubione miejsce dla siebie.
10. Mój kot nie jest wychodzący , więc nie jest szczepiony, czy muszę go szczepić?
Tak - szczepienia są dla wszystkich obowiązkowe - minimum zestaw przeciwwirusowy np. szczepionka Tricat. W tytule jest bezpieczeństwo wszystkich gości hotelowych, więc każdy kot musi być zaszczepiony i odrobaczony. Wścieklizna jest mniej istotna bo kot ma wyjście na ogrodzony balkon, nie ma możliwości kontaktu z dzikimi zwierzętami jak to koty wychodzące na dwór. Natomiast szczepienia wirusowe są ważne dla bezpieczeństwa wszystkich gości - jednak pojawia się zbiorowość kotów, choć czasem może być kot sam na hotelu. Wymóg szczepień i odrobaczenia jest dla wszystkich taki sam. Proszę pamiętać, żeby wykonać szczepienia kotów minimum tydzień przed zostawieniem kota w hoteliku , bo po szczepieniu następuje spadek odporności i tydzień jest tym minimalnym okresem karencji.
11. Mój pies ma szczepienie przeciw wściekliźnie. Czy to wystarczy?
Niestety, nie tylko wścieklizna jest wymagana (obowiązkowe szczepienie w Polsce dla psów). Ważne aby pies dla własnego dobra i pozostałych gości hotelu miał tez zestaw szczepień przeciwwirusowych. Znów jest kwestia zbiorowości psów i jeśli od każdego wymagamy szczepień to wiemy, że wszystkie zwierzęta są bezpieczne. Ważne jest szczepienie, odrobaczenie a w sezonie maj-październik zabezpieczenie przeciw kleszczom dla dobra Państwa pupila. Proszę pamiętać, żeby wykonać szczepienia minimum tydzień przed zostawieniem psa w hoteliku , bo po szczepieniu często następuje spadek odporności i tydzień jest tym minimalnym okresem karencji.
12. Czy hotelik jest zlokalizowany przy domu?
Nie , hotelik jest zlokalizowany w części Koszalina, gdzie nie ma zabudowań mieszkalnych, tak więc szczekanie psów i ogólny hałas jaki potrafią zwierzaki robić nikomu nie przeszkadza. Swoją działalność w 2011 roku zaczynaliśmy od domu, ale działalność ewaluowała i w 2012 roku powstały pierwsze boksy - domki góralskie przy ul.Słowiańskiej 8h i z roku na rok hotelik się rozbudowywał o kolejne pokoje - domki lux z przestronnymi wybiegami. Hotelik zmienił lokalizację ze względu na stosunki dobrosąsiedzkie (nie każdy musi podzielać moją psią pasję), potrzebę kolejnych miejsc zakwaterowania dla piesków, które nie zawsze są zgodne z innymi psami oraz ze względu na nasze psy w domu, których grono się poszerza i starzeje i potrzebuje spokoju. Lokalizacja hoteliku jest neutralna, jest duży teren do dyspozycji, położony jest w sąsiedztwie ogródków działkowych i zabudów niemieszkalnych, więc hałas nikomu nie przeszkadza, blisko naszego miejsca zamieszkania, ale nie przy domu, nie jest to hotelik domowy.
13. Czy muszę się umawiać na spotkanie, aby poznać hotelik, czy mogę przyjść o każdej porze?
Jest możliwość zobaczenia hoteliku "na żywo". Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia się na konkretną godzinę. Kontakt telefoniczny do nas otrzymują Państwo po wypełnieniu zapytania o wolne miejsce/ formularza rezerwacji - nie zobowiązuje do skorzystania z naszej oferty opieki, ale pozwala nawiązać nam kontakt. Nasza praca i życie kręci się wokół zwierząt, obsługa gości hotelowych jest dla nas priorytetem, a obowiązków jest sporo - karmienie, sprzątanie, spacery, czas zabaw wspólnych na terenie, przyjęcia i wydania gości, wizyty u weterynarza. Staramy się, aby psy miały jak najwięcej swobody, zabaw wspólnych na placu, ale w momencie gdy pojawi się niezapowiedziany gość, na dodatek z psem, nie jesteśmy w stanie wpuścić go do środka aby pokazać hotelik, bo inne psiaki ganiają, a jest zasada jak przychodzi ktoś nowy to wszyscy inni muszą być pozamykani, aby móc swobodnie wejść. Dlatego prosimy o umawianie się na spotkania. Oddzielnie jest też hotel dla psów, oddzielnie dla kotów. Jest też życie prywatne i nasz cały zwierzyniec w domu. W związku z tym prosimy o mail lub telefon i ustalimy dogodną godzinę spotkania, abyśmy spokojnie mogli Państwu poświęcić czas i pokazać hotelik.
14. Dlaczego mam wybrać Państwa ofertę opieki nad zwierzęciem?
Na to pytanie odpowiem przewrotnie, ale zgodnie z prawdą. My swoją ofertę Państwu przedstawiamy, wychodzimy na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu usługi, służymy często ludziom pomocą w trudnych sytuacjach. Nikogo nie namawiamy, wręcz sugerujemy, żeby zapoznać się z ofertą konkurencji lub przeanalizować różne warianty opieki i samemu podjąć decyzję, czy chcą Państwo pozostawić pupila u nas w hoteliku. My oferujemy swoje zaangażowanie, miłość i zrozumienie czworonożnych istot, ale każdy właściciel sam podejmuje decyzję. Nasza oferta jest opcją z wielu. W związku z rosnącym zainteresowaniem naszym hotelem i coraz szerszym gronem stałych klientów, warto planować rezerwację miejsca dla swojego pupila u nas z dużym wyprzedzeniem, szczególnie w okresie świąt i wakacji.
15. Czy przyjmują Państwo do hoteliku również inne zwierzęta niż psy i koty?
Niestety nie. Nasz hotelik jest przystosowany do sprawowania opieki wyłącznie nad psami bądź kotami.
Hotelik dla zwierząt Pupilek w Koszalinie zaprasza czworonożnych gości: psy, koty, króliki. Dwie opcje zakwaterowania dla piesków: pokoje, domki góralskie z dużymi wybiegami, oddzielny hotel dla kotów.